• Komentari isključeni za Pripreme za Konferenciju Mediji i ekonomija su u punom zamahu

Pripreme za Konferenciju Mediji i ekonomija su u punom zamahu

Sa ponosom predstavljamo našeg novog člana Naučnog odbora.

Dr. Charles Ramendran SPR Subramaniam
Docent na Odsjeku za biznis na Fakultetu za biznis i finansije, Univerzitet Tunku Abdul Rahman (UTAR), Malezija
Gostujući profesor na Universidad De Jaen, Jaen, Španija.

Magistrirao je upravljanje ljudskim resursima i diplomirao menadžment socijalnog rada (Hons) na Universiti Utara Malaysia (UUM). Doktorirao je na Universiti Sains Malaysia (USM) u oblasti upravljanja ljudskim resursima. Također je stekao certifikat Train the Trainer koji dodjeljuje Fond za razvoj ljudskih resursa (Ministarstvo ljudskih resursa, Malezija) i bavi se obukom ljudi o upravljanju i razvoju ljudskih resursa, pravima i jednakosti pri zapošljavanju i industrijskim odnosima i zakonu o zapošljavanju.  Ima veoma jaku mrežu u Evropi sa zemljama poput Velike Britanije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Njemačke i Španije. Osim toga, on je strastveni istraživač u oblastima psihologije, poslovnog istraživanja i statistike, strateškog upravljanja ljudskim resursima, organizacionog ponašanja, upravljanja promjenama, informacionih sistema ljudskih resursa, organizacionog razvoja, psihološkog ugovora i industrijskih odnosa. Njegovo istraživanje u transdisciplinarnim oblastima, koje je privuklo druge akademske, istraživače, kandidate i industriju da citiraju i koriste za svoje znanje pri čemu je većina njegovih radova indeksirana u Scopusu (Q1, 2, 3, 4), ESCI, SSCI i google scholar. Aktivan je istraživač i provodi kvalitetna istraživanja i doprinosi razvoju znanja kroz objavljivanje sarađujući sa drugim članovima fakulteta jer su njegova istraživačka područja ogromna i obuhvataju menadžment i socijalnu psihologiju, zdravstvene i društvene nauke, kao i prava.

Ovo će uključivati učešće u istraživačkim projektima i prisustvo i predstavljanje na akademskim konferencijama i može uključivati vođenje istraživačkog tima i/ili dobijanje internog ili eksternog finansiranja istraživanja za specifične projekte. Nadalje, njegov suštinski doprinos društvenim naukama bio je ogroman, sa nizom okvira koji doprinose poboljšanju društva i ponašanja kroz naučne studije koje je izradio i koje su poslužile kao referenca brojnim istraživačima širom svijeta. Njegovo istraživanje je napredovalo do te mjere da su njegovi radovi uključeni u istraživačku bazu podataka Svjetske zdravstvene organizacije (WHO), privlačeći pažnju organizacija i istraživača. Njegov napredak u polju društvenih nauka kroz primjenu tehnika tehnološke analize na društveno blagostanje dao mu je sposobnost da pokaže da je interdisciplinarno istraživanje potrebno za mjerenje prirode stava i ponašanja među likovima koji se pojavljuju u društvu. Principi dr Čarlsa o pokazivanju inkluzivnosti i pravednosti u stavovima revolucionisali su otkrića društvenih nauka i bili su orijentir za naučnike koji žele da osvetle napredak društvenih nauka na naučni način.