• Komentari isključeni za Prof. dr Jamila Jaganjac član Naučnog odbora MES 202

Prof. dr Jamila Jaganjac član Naučnog odbora MES 202

Prof. dr Jamila Jaganjac je redovničlan Međunarodne istraživačke akademije nauka i Art (IRASA), resor Republike Hrvatske. Ona je stručni predstavnik akademske zajednice u Bosni i Hercegovini, koju je izabrala Agencija za razvoj visokog obrazovanja i osiguranje kvaliteta, i član je akademskog tima Circle International, United Kingdom.
Stručnjak iz oblasti menadžmenta i preduzetništva, voditelj nekolicine Erasmus + projekata.
Među njenim setrifikatima i obukama nalaz se, između ostalih, i Evropska kompjuterska vozačka dozvola ECDL, TUV Rheinland Group, Ausbildung zum e-Tutorial zum Clienting, Beč (Obuka e-mentora za odnose sa klijentima), IPA Tvining projekat “Jačanje institucionalnih kapaciteta za osiguranje kvaliteta”, Beč.
Održala je brojna predavanja po pozivu u zemlji i inostranstvu, među kojima izdvajamo i predavanja na Kristu Jaianti College, Odsjek za ekonomiju, Bangalor, Indija – 2022 na temu “Tržište rada, obrazovanje, zapošljavanje: slučaj Bosne i Hercegovine”, zatim Moderna poslovna škola, Beograd, Republika Srbija – 2022 tema “Izazovi upravljanja znanjem u digitalnoj eri”, te Univerzitet u Novom Mestu, Republika Slovenija – 2019 na temu “Mjerenje i mapiranje intelektualnog kapitala”.